Nota prawna | Mapa serwisu

Klub Biegacza UEP   

Ekonomiczna Piątka 2020

PSB


Polecane linki

UE PoznańUE Poznań

AZS UEPAZS UEP

AZSAZS2012.07.21
Artykuły
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce


Klub Biegacza UEP powstał w sposób absolutnie spontaniczny późnym latem 2010 roku. Kilku pracowników UEP skrzyknęło się na wspólne bieganie dookoła Jeziora Maltańskiego. Na pierwsze przebieżki przybyli pracownicy z rodzinami, jak i studenci. Byli to: Waldemar Budner z rodziną, Izabela Bylińska, Kacper Czarnota, Jakub Jasiczak, Cezary Kochalski oraz Jacek Trębecki.

Wieść o Klubie Biegacza UEP błyskawicznie rozeszła się po Uczelni, docierając również do Mariana Goryni (Rektora UEP) oraz Janusza Grzeszczuka (prekursora biegania i wieloletniego maratończyka), którzy natychmiast dołączyli do Klubu. Po nich przyszli następni. W pewnym momencie powstała też sekcja „kijkowa” (dla nordic walkerów), choć, niestety, nie przetrwała ona próby czasu.

Jesteśmy nieformalną grupą „zapaleńców”; bawimy się sportem – bieganiem, a bieganie daje nam satysfakcję i przy okazji możliwość poznawania świata. Od czasu do czasu organizujemy się, by pościgać się na zawodach, biegając piątki, dziesiątki, półmaratony, wreszcie maratony (choć wcale nie ma przymusu).


Klub Biegacza UE Poznań

Kim jesteśmy?
Każdy z nas na pewnym etapie życia związał się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Stanowimy nieformalną grupę zapaleńców, rekrutujących się spośród pracowników uczelni, studentów
i absolwentów.

Ciężka czy lekka?
Treningi traktujemy równie serio, jak uczelniane obowiązki. Do rozbiegań dodajemy przeróżne akcenty, a nad naszą wydolnością i cechami motorycznymi pracujemy zespołowo lub pod czujnym okiem utytułowanych zawodników
i trenerów.

Przyłącz się!
Treningi i uczestnictwo w zawodach są otwarte dla wszystkich przyjaciół UEP. Zapraszamy na czwartki maltańskie.
To dzień, w którym spore grono naszych klubowiczów udziela się nad malowniczym, poznańskim torem regatowym.

Bądź bezpieczny
Zmagania sportowe warto prowadzić
w przemyślany i bezpieczny sposób. Przezornym proponujemy ubezpieczenie
w ramach AZS
.

Zarząd

Historia Klubu
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce ›

 
Klub Biegacza UE Poznań © 2012