2012.07.15
Pobiedziska A.D. 2012

Impreza odbyła się pod dyktando biegaczy ze Wschodu. Opanowali pięć pierwszych lokat. Przewaga lidera powiększała się z kilometra na kilometr.

Trasa była bardziej ekstremalna niż w 2011 roku. Plac przy szkole okazał się zbyt mały, by pomieścić wszystkich uczestników, dlatego start, nawrotka i meta znalazły się na targowisku. Wiodła do niego stroma droga. Początek był więc od razu lekko męczącym podbiegiem.
Trasa interwałowa, z kiepską nawierzchnią, dająca na szczęście momentami trochę cienia. Na otwartym terenie okazało się, że potrafi przypiekać. Wiatr, który straszył rok temu, teraz był mniej odczuwalny.

Na imprezie pojawił się Jacek Fedorowicz. Zapowiadano go równie pompatycznie, jak utytułowane zawodniczki z Ukrainy i Białorusi. Wspomniano także o Monice Uklei, medalistce MP w Maratonie (Dębno).

Z pewnością na plus zapisać można fajna koszulkę techniczną. Upodobało ją sobie wielu biegaczy już na tej imprezie.