Ekonomiczna Piątka 2020

2019.10.25
Mój pierwszy raz

Okazuje się mając 50tkę na karku można zrobić coś w życiu pierwszy raz. Właśnie ukończyłem swój pierwszy górski ultramaraton – Łemkowyna Ultra Trail. Co prawda dystans „tylko” 48 km (były też 100 i 150 km), ale zawsze to więcej niż moje ukochane 42,195 km. Biegi górskie to zupełnie inna bajka, w tym przypadku tylko dwa punkty żywieniowe, obowiązkowy, skrzętnie sprawdzany przez organizatora ekwipunek, trasa szeroka na 0,5-1 metra, kłody i powalone drzewa pod nogami nikogo tu nie dziwiły.

Trochę sponiewierany, po grubo ponad 5 godzinach marszo-biegu, bo inaczej się nie dało, umorusany błotem po kolana dotarłem do mety w Komańczy. Trasa bardzo malownicza, z pięknymi widokami, obowiązkowo w błocie – to chyba wizytówka tego biegu. Sama impreza była dobrze zorganizowana, z resztą ma już swoją renomę wśród biegów górskich w Polsce, na pewno warta polecenia, jeśli ktoś lubi klimaty szlaków górskich i smak złotej polskiej jesieni. Pewnie już tam nie wrócę, ale wspomnienie pozostanie, kilka fotografii i medal na wieszaku zawsze będą wywoływać miłe uczucie bólu nóg i ogromnego zmęczenia, które znają tylko ultrasi.

Zygmunt Waśkowski (KB UE Poznań)

Mój pierwszy raz ››