2017.12.31
Wyróżnienie Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Janusza Grzeszczuka

Marszałek Marek Woźniak był gospodarzem podsumowania roku sportowego 2017 w Województwie Wielkopolskim, które 14 grudnia odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Uroczyste spotkanie było okazją do refleksji nad wynikami sportowców z naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem wspieranego przez samorząd szkolenia i rywalizacji młodzieży.

Marszałek tradycyjnie wyróżnił najbardziej utytułowanych zawodników, trenerów i działaczy w Wielkopolsce, wśród których znalazł się Honorowy Prezes KB UE Poznań Janusz Grzeszczuk – lekkoatleta, Mistrz Polski w biegu na 800m (1965), organizator wielu imprez biegowych odbywających się na terenie Wielkopolski (m.in. Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych), popularyzator aktywności fizycznej, w szczególności jej najprostszej formy – biegania.