2017.12.28
Biegacz Roku 2017

Tradycyjnie w grudniu, pod koniec roku, odbyło się doroczne Spotkanie Wigilijne KB UE Poznań na którym podsumowano mijający sezon 2017. Na spotkaniu przyznano wyróżnienia BIEGACZA ROKU 2017 oraz po raz pierwszy tytuł Honorowego Biegacza KB UE Poznań.

Decyzją kapituły za: staranność i dbałość w przechowywaniu obuwia sportowego, wielką wolę walki i jeszcze większe serce niesienia pomocy innym, m.in. przez bieganie, oraz za wyjątkowe tegoroczne osiągnięcie jakim jest przebiegnięcie w sztafecie 5 stanów USA z Tuscumbia do Chicago (razem dystans ponad 1000km) wyróżnienie Biegacza Roku 2017 otrzymał Jacek Trębecki (prof. nadzw UEP).

KB UE Poznań wyróżniło tytułem Honorowego Biegacza absolwenta UEP, człowieka wielkiej pasji, działacza sportowego, organizatora wielkich imprez masowych, trenera, wreszcie sportowca - biegacza. Jak sam stwierdził przełomem w jego życiu było spotkanie na korytarzu w budynku Coll. Altum Uniwersytetu Ekonomicznego Janusza Grzeszczuka, który zaproponował mu dołączenie do drużyny na przełaje akademickie. Z nim odbył swój pierwszy wyjazd studencki do Londynu na sztafety w Hyde Parku. I to był ten moment - rok 1996, prawdopodobnie najważniejszy w jego życiu biegowym, gdzie poprzez sport zaczął poznawać świat. Wtedy zaczęła się ta prawdziwa dorosła przygoda z bieganiem długodystansowym. Od tamtego czasu zaliczył wiele różnych biegów, w tym 100 maratonów, Spartathlon Ateny – Sparta (246km), wreszcie największy respekt budzi tegoroczny bieg Ultra Great Britain 200 mil, tj. 322km w 78h 42min - decyzją kapituły wyróżnienie Honorowego Biegacza KB UE Poznań przyznano Arturowi Kujawińskiemu.