2016.02.05
Sukces w GP Wielkopolski na 10 km

30 stycznia 2016 roku uroczyście podsumowano ubiegłoroczne Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 km. Pani Danuta Spychała zajęła pierwsze miejsce w kategorii K60.

Zwycięskie trofeum wręczył pan Artur Kujawiński, organizator coraz popularniejszego cyklu biegów. W 2015 roku na wielkopolskich trasach objętych Grand Prix ścigały się 11 374 osoby.

Pani Danuta startowała w 7 biegach, zajmując również wysoką, 12. lokatę w generalnej klasyfikacji kobiet. We wszystkich biegach sklasyfikowano ponad 3000 pań.

W 2016 roku sezon Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 km obejmie 16 imprez. Początek rywalizacji przypada na Maniacką Dziesiątkę (19 marca, Poznań), a ostatni bieg odbędzie się w Dzień Niepodległości w Luboniu.