2014.12.17
Biegacz roku 2014 KB UE Poznań

Tytułem Biegacza roku Klub Biegacza UE Poznań wyróżnia na zakończenie roku tych spośród Członków, którzy zasłużyli na to swoimi wynikami sportowymi, pracą i postawą.

W 2014 roku Klub Biegacza wyróżnił statuetką i tytułem Biegacza roku profesora Mariana Gorynię. W uzasadnieniu decyzji Kapituły czytamy: „za podejmowanie wyzwań daleko wykraczających poza granice zwykłego biegania; za nieustanne dawanie dowodów, że możliwy jest harmonijny rozwój ciała i umysłu oraz że sport kształtuje nie tylko mięśnie, ale przede wszystkim charakter".

Panie Rektorze – gratulujemy!