2014.09.23
Poznań Business Run 2014 - czyli biegamy, bawimy się, pomagamy

Wspaniała pogoda końca lata i cudowna atmosfera święta, nie tylko sportowego, towarzyszyły 14 września trzem tysiącom uczestników i co najmniej tylu samo kibicom w drugiej edycji charytatywnego Poznań Business Run 2014.

Współorganizatorem największego w Polsce wydarzenia, będącego częścią Poland Business Run, był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (jako jedyna w Polsce wyższa uczelnia). Przedstawicielami Uczelni najbardziej zaangażowanymi w projekt byli prof. Waldemar Budner i mgr Rafał Wieruszewski.

Poland Business Run to jedyny w swoim rodzaju charytatywny bieg sztafetowy organizowany pod auspicjami Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Uczestnicy pomagają jej podopiecznym, którzy czekają na zakup protez. Sportowa idea zawodów jest taka, że w pięciu miastach Polski (Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu) startują równocześnie na trasę 3,8 km sztafety złożone z pięciu zawodników. W bieżącej edycji uczestniczyło w sumie bez mała 10 000 biegaczy. Choć z nazwy bieg ma charakter biznesowy, to łączy różne środowiska zawodowe, w tym również akademickie.

Trasa poznańskiego Business Run przebiegała ulicami ścisłego centrum, a start/meta wyścigu znajdowały się przed CK Zamek. Na starcie biegu stanęło aż pięć zespołów Klubu Biegacza UE Poznań. Impreza stała na wysokim poziomie nie tylko organizacyjnym, ale również sportowym.

W tegorocznej edycji wśród 600 sztafet drużyna KB UE Poznań 2 zajęła wysokie, trzecie miejsce (czas: 60:46), ustępując biegaczom Pepeta Nieruchomości - Nieruchomości w ruchu! (czas: 56:51) oraz KB Maniac Poznań (czas: 59:01). Pozostałe zespoły KB UE Poznań spisały się również bardzo dobrze. (szczegółowe zestawienie znajduje się poniżej).
Warto również dodać, że partnerem treningowym biegu był Klub Biegacza Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

KB UE Poznań 2, miejsce: 3., czas: 0:60:46;
1. Rafał Grabski