2013.12.30
Statuetki kryształowego biegacza i superbiegacza KB UE Poznań - po raz pierwszy

Klub Biegacza UE Poznań powstał w sposób absolutnie spontaniczny latem 2010 roku, kiedy to kilku pracowników UEP skrzyknęło się na wspólne bieganie wokół J. Maltańskiego. Po blisko czterech latach działalności Klub liczy 30 członków. Ciągle upowszechniamy bieganie na Uczelni i chcemy afiliować do Klubu jak najwięcej osób. Nie jesteśmy ani najwięksi, ani najstarsi. Mimo to KB UE Poznań jest już nie tylko znany w środowisku, ale również szczególny. Popularyzujemy ideę sportu, hołdując starożytnej rzymskiej maksymie wyrażonej w łacińskiej sentencji „mens sana in corpore sano”; innymi słowy dążymy do harmonijnego rozwoju ciała i umysłu, który jest w życiu niezbędny, nie tylko pracownika nauki. Wszystkich nas łączy poza zamiłowaniem do biegania, Uczelnia, jej etos i kultura organizacji.

Na zakończenie 2013 roku Klub Biegacza UEP wyróżnił swoich dwóch członków tytułem biegacza roku i superbiegacza oraz statuetką kryształowego biegacza.

Statuetki kryształowego biegacza oraz superbiegacza wręczono po raz pierwszy. Powędrowały do osób, które zasłużyły na to swoimi wynikami sportowymi, pracą i postawą.

Tytułem Biegacz roku 2013 Kapituła wyróżniła osobę, która wspierała Klub nie tylko organizacyjne, ale była również zaangażowana w przygotowaniach do Ekonomicznej Piątki oraz za wyniki sportowe: 2. miejsce w Grand Prix WLKP. w półmaratonach [w kat M30; 6 m. w kat. open]. Jego najlepszy wynik uzyskany w półmaratonie w Tarnowie Podgórnym w 2013 r. - 1h:20’. Wyróżnienie biegacza roku 2013 KB UE Poznań otrzymał Arek Jankowski.

Tytułem superbiegacza wraz z kryształową statuetką Kapituła wyróżniła osobę, której życie nie mieści się w przeciętnym CV. Jego czas na 800m 1:45,5 z roku 1965 uzyskany w Pyrzycach jako zawodnik AZS Poznań jest cały czas w annałach PZLA. Za: umiejętność zarażania innych niezachwianą wiarą, że sport to jest to czego człowiek potrzebuje jak tlenu; za wizjonerstwo w inspirowaniu kolejnych generacji biegaczy; za jego niespożytą energię, z którą się z nami dzieli - wyróżnienie superbiegacza KB UEP otrzymał Janusz Grzeszczuk.

Laureatom gratuluję
Prezes KB UE Poznań Waldemar W. Budner