2014.03.18
Maniacka Dziesiątka dziesiąty raz

Silny wiatr oraz opady gradu przed biegiem i w jego trakcie nie przeszkodziły w uzyskaniu doskonałych wyników. Na poznańskiej Malcie aż 296 osób złamało 40 minut. Zdobycie złotego medalu, dla pierwszej setki, było możliwe tylko z czasem nie gorszym niż 36:38. To o ponad minutę bardziej wymagający rezultat, niż przed rokiem.

Nasz KB UE Poznań stawił się w licznej obsadzie, a zasłużeni klubowicze
ruszali z sektora elity. Warto podkreślić, że Maniacka Dziesiątka jest najlepiej ocenianą imprezą biegową w Polsce. Atrakcyjna trasa, przebiegająca od niedawna przez centrum miasta, sprawia, że w kolejnych latach limit uczestników będzie zapewne systematycznie zwiększany. Wydarzenie może bowiem przyciągnąć dowolną liczbę pasjonatów biegania.

Przyłączamy się do pochwał artykułowanych przez środowisko sportowe i
media.

Link do wyników ›