2014.03.27
Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich na Półmaratonie w Pile

7 września 2014 roku Piła będzie gościć pretendentki i pretendentów do tytułu Mistrza Polski w półmaratonie. Imprezie towarzyszyć będą Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich, a także walka o Puchar Komendanta Policji w Półmaratonie.

Międzynarodowy Półmaraton Philipsa jest organizowany od 2000 roku. W latach 1991-1999 biegacze mieli do pokonania 15 km. Tegoroczna edycja jest już 24. Po dwuletniej przerwie w Pile ponownie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Kobiet. W latach 2012-2013 miały miejsce w Warszawie.

Obsada biegu jak zwykle gwarantuje zaciętą rywalizację i wyniki trafiające do annałów sportu. Nic dziwnego zatem, że mistrzostwom towarzyszą liczne, dodatkowe klasyfikacje.

Aktualne rekordy trasy Półmaratonu:
- w kategorii mężczyzn: 1:02:25 - Martin Mukule (Kenia),
- w kategorii kobiet: 1:12:49 - Natalia Berkut (Ukraina).

Zapraszamy wszystkich, nie tylko "akademików", na wydarzenie najwyższych lotów!

Strona półmaratonu ›

Zapisy ruszyły od 24 marca.
Zapraszamy do zgłaszania się!