2013.06.18
Sztafeta Maratońska XLPL Ekiden

15 czerwca 2013 roku na terenach wokół toru regatowego Malta w Poznaniu odbyła się sztafeta maratońska Ekiden będąca Otwartymi Mistrzostwami Wielkopolski i częścią obchodów 100-lecia Ortopedii Polskiej. W sztafecie wzięło udział blisko 150 6-osobowych ekip z niemal całej Polski.

Klub Biegacza Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wystawił do rywalizacji dwie drużyny KB UEP1 i KB UEP2. W drużynie KB UEP1 wystąpili następujący zawodnicy: Waldemar Budner (kapitan), Rafał Wieruszewski, Arek Jankowski, Sławomir Palicki, Krzysztof Łuczak i Marcin Walkowiak. W drugiej drużynie KB UEP pobiegli: Maciej Kramarek, Zygmunt Waśkowski (kapitan), Jacek Trębecki, Jacek Łuczak, Jan Polowczyk i Jakub Niedźwiadek.

W zaciętej rywalizacji KB UEP osiągnął największy drużynowy sukces w swojej dotychczasowej historii, zajmując w klasyfikacji generalnej 5. miejsce (KB UEP1, czas: 02:56:13) i 21. miejsce (KB UEP2, czas: 03:10:38). Zwycięzcami zostali bezkonkurencyjni biegacze z ekipy KM TRUCHCIK ŁUBIANKA (2:31:22), za nimi KB Maniac Poznań (2:33:34) oraz NATURAL BORN RUNNERS ELITE TEAM (2:38:42).

Ponadto, w klasyfikacji akademickiej drużyny KB UEP okazały się bezapelacyjnie najlepsze, zdobywając Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Wielkopolski. W klasyfikacji Biegu Stulecia Ortopedii Polskiej ekipy Uniwersytetu Ekonomicznego również zdobyły pierwsze i drugie miejsce!