2013.03.29
9. edycja Maniackiej

16 marca stanęliśmy na starcie 9. edycji Maniackiej Dziesiątki. Rok temu wszystkich zaskoczyła nagła poprawa pogody. Tym razem aura nie wyszła naprzeciw oczekiwaniom biegaczy i organizatorów. Ostatnie dwa kilometry były śnieżne i śliskie.

Początek był standardowy, strefy ustawione. Nagle odliczanie przerał huk i rzesza biegaczy wylała się ulicą Baraniaka.

Pierwszy raz ruszyliśmy w miasto. Meta znajdowała się tradycyjnie nad Maltą. Wyniki i frekwencja sytuują tę imprezę w absolutnej czołówce w Polsce.

Michał Kaczmarek stracił miano najszybszego zawodnika na trasie Maniackiej. Zdetronizował go Dmytro Lashyn, z kapitalnym rezultatem - 29:22.
W pierwszej szóstce znalazło się dwóch Polaków: Szymon Kulka (2. miejsce) i Radosław Kłeczek (5. lokata). Zaskoczeniem była 8. pozycja startującego z "jedynką" Pawła Ochala.

211 uczestników uzyskało czasy poniżej 40 minut! Jeśli uwzględnić wyniki netto, grono to rośnie do 220 osób. W drużynowej klasyfikacji uwzględniono 116 czteroosobowych zespołów.