2012.09.09
21 km w Pile. 22. edycja

Spiker długo wymieniał nazwiska utytułowanych zawodników, biorących udział w imprezie. Frekwencja ponownie dopisała. Nic dziwnego, Piła rokrocznie gości kandydatów do miana Mistrza Polski w Półmaratonie.

Na podium uplasowali się: Arkadiusz Gardzielewski, Marcin Błaziński i Damian Kabat. W klasyfikacji open uznali oni wyższość Kenijczyka. Nduva Boniface Wambua uzyskał rezultat 1:03:31. Na wypłaszczonej trasie, począwszy od małej, przez średnią, aż po dużą pętlę, pojawiło się niemal 2 000 biegaczy.

Ciasna strefa kibica, zbyt mało toalet, droga wśród nieukończonych remontów, brak pojemników na śmieci to już nieliczne z mankamentów organizacyjnych. Po półmaratonie w 2011 roku Piła nie miała powodu do dumy. Olbrzymie kolejki w biurze zawodów i chaos organizacyjny przewijały się nagminnie w komentarzach po biegu. W tym roku Mistrzostwa Polski Kobiet w Półmaratonie odbyły się już na wiosnę, podczas warszawskiej imprezy.

O jakości wydarzenia świadczą jednak przede wszystkim ludzie biorący w nim udział. Te same twarze, uściski dłoni, rozmowy. Piła to wciąż kultowe miejsce, które koniecznie trzeba wpisać do biegowego kalendarza. Sporym gronem możemy zaświadczyć o tym, podpisując materiał kilkoma zdjęciami. Co ważne, większość klubowiczów ustanowiła życiówki! To dobrze rokuje przed kolejnymi startami w tym sezonie.