2012.08.13
Laur Wawrzyńca po raz czwarty

Malownicza trasa wokół Jeziora Słupeckiego przyciągnęła niemal 300 biegaczy. Tegoroczna frekwencja okazała się rekordowa w czteroletniej historii imprezy. Jak zawsze, miało padać, ale aura oszczędziła uczestników. O 17.15, 11 sierpnia, na szutrowo-asfaltową trasę ruszyło grono utytułowanych zawodników, co dobitnie pokazuje pierwsza dziesiątka.

1. Blahodir Jurij
2. Woźniak Jakub
3. Łucyk Maciej
4. Krzyścin Andrzej
5. Kozłowski Klaudiusz
6. Banaszak Łukasz
7. Rolbiecki Michał
8. Górny Krzysztof
9. Pawłowski Mariusz
10. Taczka Piotr

Zawody stały na wysokim poziomie. 44 osoby uzyskały rezultat poniżej 40 minut. Podium w M-50 można było uzyskać, przybiegając w ciągu 38 minut i 25 sekund. To trzeci wynik w kategorii, raptem 6 minut straty do zwycięzcy.

Słupca gości również pary małżeńskie, organizując dla nich Mistrzostwa Polski. Tym razem w szranki stanęło 26 teamów. Imprezie towarzyszyły także biegi dziecięce i młodzieżowe oraz Wawrzynkowy Rajd Nordic Walking i Bieg Rodzinny.

Metę zlokalizowano na miejscowym stadionie, zapewniając poczęstunek i dając szanse zwycięstwa w losowaniu nagród.