2014.06.18
Sukces sztafet EKIDEN Klubu Biegacza UE w Poznaniu

W niedzielę 15 czerwca 2014 r. wokół jeziora Malta w Poznaniu odbył się maratoński bieg sztafetowy EKIDEN. Tradycja sztafety długodystansowej EKIDEN wykształciła się w Japonii (ekiden-kyōsō), gdzie udział w sztafetach jest bardzo prestiżowy.

W Poznaniu ten rodzaj rywalizacji miał miejsce po raz drugi (poprzednio w roku ubiegłym). Trasa maratonu (42,195 km) została podzielona na 6 zawodników. Klub Biegacza UE Poznań zgłosił do rywalizacji trzy sztafety składające się z pracowników i studentów. Oto one (osoby w kolejności zmian).

KB UE Poznań 1 (profesorowie Uczelni):
Waldemar Budner [Kapitan],
Zygmunt Waśkowski,
Jacek Łuczak,
Marian Gorynia,
Jacek Trębecki,
Waldemar Rydzak;

KB UE Poznań 2 (studenci):
Rafał Wieruszewski [Kapitan],
Mateusz Garczarek,
Szymon Bytniewski,
Arek Jankowski,
Rafał Grabski,
Patrycja Talar;

KB UE Poznań 3 (sztafeta mieszana):
Anna Budner,
Jarosław Łabędzki,
Krzysztof Łuczak,
Sławek Palicki [Kapitan],
Danuta Spychała,
Weiding Zhang.

W niezwykle zaciętej rywalizacji, stojącej na bardzo wysokim poziomie, nasze sztafety osiągnęły spory sukces. Na 205 sklasyfikowanych zespołów drużyna „2”, zdobywając trzecie miejsce w kategorii generalnej, została drugim Wicemistrzem Wielkopolski, a jednocześnie Akademickim Mistrzem Wielkopolski. W tej samej kategorii akademickiej drużyna profesorów UEP zdobyła trzecie miejsce, zostawiając za plecami pozostałe Uczelnie regionu. W klasyfikacji sztafet mieszanych drużyna „3” zajęła wysoką piątą pozycję. Tegoroczne wyniki KB UE Poznań są lepsze od ubiegłorocznych, mimo że w rywalizacji wzięło udział aż o 70 sztafet więcej, a czołowe rezultaty zostały jeszcze bardziej wyśrubowane.

Pełne zestawienie wyników - plik PDF ››