Ekonomiczna Piątka 2020

2019.12.04
Misja Tokyo Marathon 2020
Niemożliwe nie istnieje

Czy chore dzieci, które nie chodzą, nie potrafią samodzielnie jeść i oddychać, mogą przebiec maraton? Tak, bo dla biegaczy niemożliwe nie istnieje.

Opisana w dalszej części artykułu historia Artura wzrusza, łapie za serce i pokazuje piękno biegania z innej strony, piękno polegające na dawaniu radości, pomaganiu tym, którzy tego potrzebują najbardziej.

Biegacze wszystkich dystansów, każdej kategorii wiekowej, amatorzy i profesjonaliści, oto apel do was i prośba o wsparcie. Pokażmy, że nasze biegowe środowisko to ludzie o wielkich sercach, sami czerpiąc przyjemność z biegania potrafimy pomóc innym.

Misja Tokyo Marathon 2020, to akcja, w której 42 chorych, podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję z Poznania (www.niesiemynadzieje.pl) w symboliczny sposób wystartuje w prestiżowym, jednym z największych maratonów na świecie, w stolicy Japonii. Tokyo Marathon zaliczany jest do grona sześciu elitarnych maratonów tzw. World Marathon Majors (www.worldmarathonmajors.com/). Co roku w tym biegu uczestniczy około 36 000 biegaczy, choć chętnych jest ponad 300 000! Uzyskanie pakietu startowego graniczy wręcz z cudem.

Biegacz z Poznania, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który między innymi od siedmiu lat organizuje cieszące się dużą popularnością, ogólnopolskie konferencje biegowe (www.konferencjabiegowa.pl) zdobył pakiet startowy i 1 marca 2020 roku pobiegnie właśnie dla 42 podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję. Wystartuje w koszulce, na której będą widniały ich 42 zdjęcia i imiona. W ten symboliczny sposób razem „przebiegną” 42,195 km przeżywając emocje, których doświadczają tylko maratończycy. Po ukończeniu maratonu każdy z podopiecznych otrzyma pamiątkowy medal finishera i statuetkę championa.

Inspiracją do zorganizowana Misji Tokyo Marathon 2020 był udział „naszego” biegacza w tegorocznej sztafecie maratońskiej Ekiden w Poznaniu (www.ekidenpragmatiq.pl), który przebiegł swój odcinek trasy pchając wózek z Arturem - jednym z podopiecznych Fundacji (zdjęcie). Artur kilka godzin później napisał, poruszając tylko gałkami ocznymi (nie porusza innymi częściami ciała) na swoim FB następujący wpis: „W życiu trzeba umieć się ustawić. 5400 m w sztafecie pokonać na leżąco . Ogromne podziękowania dla p. Zygmunta, który wykonał całą pracę w moim biegu”. Takie poczucie humoru, taki dystans do siebie, będąc w tak trudnej sytuacji życiowej – Artur, wielki szacunek dla ciebie! Jesteś już jednym z nas, witamy cię w świecie biegaczy. Szykuj się na kolejny start.

Jednak w Misji Tokyo Marathon 2020 liczą się nie tylko symbole i dobre słowo. Potrzebne jest konkretne wsparcie, którego potrzebują podopieczni Fundacji, a także ich rodzice.

Do kupienia są 42 kilometry i 195 metrów trasy

Darczyńcy mogą kupić wybrany przez siebie odcinek trasy, a zgromadzone w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na zakup lekarstw, które podopieczni muszą mieć zapewnione każdego dnia.

⦁ Cena jednego z 42 kilometrów wynosi 1000 PLN
⦁ Cena jednego z ostatnich 195 metrów wynosi 42 PLN

Kwota za 1 kilometr ustalona jest przede wszystkim z myślą o firmach, które realizują strategię Corporate Social Responsibility, a ich menedżerowie, często biegacze są wrażliwi na los innych ludzi. Natomiast cena 1 metra znajduje się w zasięgu możliwości większości biegaczy, niezależnie od wykonywanej profesji.

Akcja rozpoczęła się 23 października br., a zakończy się z chwilą przekroczenia przez biegacza linii mety 1 marca 2020 roku.

Mamy nadzieję, że was także poruszyła opisana historia, kupicie odcinek trasy, a Artur, jego koledzy i koleżanki z Fundacji dzięki wam znów pobiegną, tym razem w biegu, o którym marzą tysiące maratończyków – w Tokyo Marathon. Przecież dla prawdziwych biegaczy niemożliwe nie istnieje!

Zatem biegacze do dzieła - kupujcie, lajkujcie, komentujcie, udostępniajcie!

Zakupu można dokonać przelewając wybraną kwotę na konto Fundacji Niesiemy Nadzieję:
BGŻ BNP Paribas 87 1600 1404 1841 9957 7000 0001, z dopiskiem: Tokyo Marathon 2020

Organizator akcji
Fundacja Niesiemy Nadzieję