Ekonomiczna Piątka 2020

2019.12.04
Artykuły
Misja Tokyo Marathon 2020, czyli profesor z Poznania zamienia metry na szlachetną pomoc. Dla Zygmunta Waśkowskiego niemożliwe nie istnieje

Profesor Zygmunt Waśkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu biegał już w wielu miejscach na świecie, w tym także w Korei Płn. Jeszcze nigdy nie uczestniczył jednak w maratonie, w którym każdy metr będzie bezcennym wsparciem dla chorych dzieci.

– Ktoś kiedyś sprzedawał za oceanem gwiazdki na niebie, a ja postanowiłem za namową znajomego biegacza sprzedawać kilometry i metry przed przyszłorocznym maratonem w Tokio i nie tylko pobiec w stolicy Japonii, ale przede wszystkim zrobić coś bardzo szlachetnego – tłumaczył nam kierownik Katedry Strategii Marketingowych na UEP, organizator konferencji biegowej i szef naszego złotego „Aniołka”, czyli Patrycji Wyciszkiewicz.

Inspiracją do zorganizowania Misji Tokyo Marathon 2020 był udział poznańskiego biegacza w popularnej sztafecie maratońskiej Ekiden nad Maltą. Waśkowski przebiegł swój odcinek pchając wózek z Arturem, podopiecznym Fundacji Niesiemy Nadzieję, prowadzonej z zaangażowaniem i profesjonalizmem przez Anetę Badzińską.

– 1 marca w Tokio pobiegnę w koszulce z wizerunkami 42 chorych dzieci. Darczyńczycy mogą kupić wybrany przez siebie odcinek trasy, a zgromadzone w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na zakup lekarstw – dodał Waśkowski, który w niedzielę startował w gdańskim półmaratonie pod hasłem „Niemożliwe nie istnieje”.

Do kupienia na stronie www.niesiemynadzieje.pl są 42 km po 1000 zł i 195 m po 42 zł. Warto przyłączyć się do tej wyjątkowej i pięknej akcji.

Radosław Patroniak GŁOS WIELKOPOLSKI 18 listopada 2019; gloswielkopolski.pl

Misja Tokyo Marathon 2020 ››