2014.08.11
II Sucholeska Dziesiątka Fightera

Biegała cała wieś

A nawet cały świat. Bo chociaż II Sucholeska Dziesiątka Fightera była imprezą towarzyszącą Dniom Gminy, to przecież przyjechali na nią także i biegacze pochodzący z odległych miejscowości, a nawet z innych kontynentów.

Nic więc dziwnego, że pobiliśmy rekord frekwencji: na 5 km pobiegło 115 osób, a na dziesięć – aż 556. Padł też rekord trasy – najszybsza z kobiet, Elżbieta Wojciechowska z Pakości na Pałukach (północno-wschodnia Wielkopolska), wpadła na metę z czasem 40:37!

Wójt razem z dziećmi

Już na starcie gołym okiem widać, że będzie lepiej niż w zeszłym roku. Tłum biegaczy większy, a słońce w ogóle nie dokucza. Wręcz siąpi lekki deszczyk.
Jeden z organizatorów, Janusz Grzeszczuk z Klubu Biegacza Uniwersytetu Ekonomicznego, zagaduje wójta Grzegorza Wojterę:
- Proszę obiecać, że za rok pan pobiegnie!
- Pobiegnę – odpowiada gospodarz gminy, ale słyszę, że jakoś bez przekonania, przez grzeczność jakby.
- Naprawdę pan wystartuje? – upewniam się.
- Tak, z dziećmi – żartuje wójt.

Krzysztof Ulanowski, lipiec 2014 nr 7 (30)
fot. Maciej Łuczkowski

Pełna treść artykułu, plik PDF ››