2014.04.18
Przed drugą Dziesiątką Fightera w Suchym Lesie

W czasach licealnych zdobywałem dyplomy w szkolnych zawodach. Dystans może nie był imponujący, bo dwa lub trzy okrążenia boiska, ale satysfakcja za to duża - opowiada prof. Marian Gorynia na łamach Sucholeskiego Magazynu Mieszkańców Gminy.

Po maturze nasz rozmówca miał wiele lat przerwy. Ponownie zaczął biegać dopiero w 2010 r., już po pięćdziesiątce. - Zacząłem nieśmiało, od trzech kilometrów - śmieje się. - Potem wydłużyłem ten dystans do pięciu kilometrów. Teraz najczęściej biegam pętelki siedmiokilometrowe, a jak mam trochę więcej czasu, to pokonuję 11 km.

Pełny artykuł: Sucholeski Magazyn Mieszkańców Gminy 4 (27) 2014, Rozmowa Magazynu, Krzysztof Ulanowski [PDF, 680 kB] ››