2014.04.14
Marketing imprez biegowych

Na rynku wydawniczym ukazała się książka pod redakcją Zygmunta Waśkowskiego - Marketing imprez biegowych [Wyd. Naukowe Bogucki, Poznań 2014].

Problematyka, choć z pozoru znana, nie była dotychczas poruszana szeroko w literaturze polskiej. Publikacja wypełnia tym samym istniejącą na rynku lukę. Z tego względu może stać się cenną inspiracją dla organizatorów, coraz liczniejszych w Polsce biegów długodystansowych, do poszukiwań własnej strategii rozwoju i wypracowania oryginalnych działań marketingowych. Marketing, w sytuacji gwałtownego wzrostu liczby organizowanych imprez, stał się wręcz nieodzownym elementem konkurencji - zabiegania o zainteresowanie biegaczy, kibiców, przychylność sponsorów i mediów.

Profesjonalnie przygotowana impreza sportowa wymaga więc właściwie wypracowanych narzędzi marketingowych i strategii.
Prezentowana publikacja zawiera kluczowe dla osiągnięcia sukcesu zagadnienia, pomocne w przygotowaniu atrakcyjnego wydarzenia sportowego. Autorzy to w znakomitej większości biegacze a zarazem specjaliści z zakresu marketingu. Zwracają oni szczególną uwagę na te elementy organizacji, które zadecydują o sukcesie imprezy i wpłyną na jej dodatni wynik finansowy.

Książkę można kupić, zamawiając ją przez stronę internetową www.pntm.pl. Jej cena: 25,-zł.