Ekonomiczna Piątka 2017

2012.07.21
Historia Klubu Biegacza UEP w pigułce

Klub Biegacza UEP powstał w sposób absolutnie spontaniczny późnym latem 2010 roku. Kilku pracowników UEP skrzyknęło się na wspólne bieganie dookoła Jeziora Maltańskiego. Na pierwsze przebieżki przybyli pracownicy z rodzinami, jak i studenci. Byli to: Waldemar Budner z rodziną, Izabela Bylińska, Kacper Czarnota, Jakub Jasiczak, Cezary Kochalski oraz Jacek Trębecki.

Wieść o Klubie Biegacza UEP błyskawicznie rozeszła się po Uczelni, docierając również do Mariana Goryni (Rektora UEP) oraz Janusza Grzeszczuka (prekursora biegania i wieloletniego maratończyka), którzy natychmiast dołączyli do Klubu. Po nich przyszli następni. W pewnym momencie powstała też sekcja „kijkowa” (dla nordic walkerów), choć, niestety, nie przetrwała ona próby czasu.

Jesteśmy nieformalną grupą „zapaleńców”; bawimy się sportem – bieganiem, a bieganie daje nam satysfakcję i przy okazji możliwość poznawania świata. Od czasu do czasu organizujemy się, by pościgać się na zawodach, biegając piątki, dziesiątki, półmaratony, wreszcie maratony (choć wcale nie ma przymusu).